אביזרי תפירה

 
 
חברת טופף ויקטור מתמחה במכונות תפירה למעלה מ40 שנה.
טופף מייבאת, מייצגת ומשווקת מכונות תפירה מובילות כמו Brother, Kansai ועוד. בנוסף החברה משווקת חלקי חילוף, אביזרים וציוד תפירה.

ציוד תפירה

 
 
 
אולי לא כל אחד מאיתנו מחזיק בבית מכונת תפירה מקצועית, אך לא ניתן למצוא בית ללא אביזרי תפירה. תמיד יש מצבים של חור במכנס או כפתור שהשתחרר. כמובן כשאנו נתקלים בבעיות כאלה מדי פעם ואנחנו לא רוצים לזרוק את הבגד, אלא פותחים את תיק ציוד התפירה הביתי שלנו ומתקנים בעצמנו. להלן נעבור על הציוד והאביזרים המרכיבים, בדרך כלל, את אותו תיק התפירה:

חוטי תפירה

חוטי תפירה זה עולם ומלואו. הם שונים בצבעים ובסוגים שלהם, ולמעשה ניתן להשתמש בהם למגוון שימושים שהם מעבר לתפירה. קודם כל, יש סוג חוט המיועד לתפירה טרומית. ייחודו של החוט הזה הוא בכך שהוא נקרע בקלות, ולכן ניתן להוריד אותו ללא בעיה אחרי שמבצעים תפירה סופית במכונת תפירה. חוטי תפירה מסוג זה ניתן למצוא בצבעים שונים, זאת למרות שזה לא באמת משנה כי מורידים את החוט.
 
חוטי התפירה המשמשים לתפירה סופית קיימים משני סוגים עיקריים, חוטים טבעיים או סינטטיים. החוטים הטבעיים כמובן יקרים יותר מאלו הסינטטיים. במקום זה חשוב ביותר להתאים את צבע חוטי התפירה לצבע הבד של הבגד. אם הבד צבעוני, יש למצוא חוטי תפירה בעלי ההתאמה הטובה ביותר לצבע הדומיננטי בבד. נושא נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת זה חוזק החוט. כך למשל, חוזק החוט המתאים לתפירת בגדי כותנה, לא יעשה שום דבר במקום שבו מדובר על בד ג'ינס.
 
לכל אוהבי הרקמה, חוטי רקמה עבים יותר מחוטי תפירה, אך עדיין ניתן להשתמש בהם כחוטי תפירה כשמדובר על תפירה של בדים עבים במיוחד. בעבר הייתה אפילו אופנה לטוות מהחוטים הללו צמידים, והם גם משמשים לסריגת כיפות. בדרך כלל תיק אביזרי תפירה כולל חוטי תפירה לבנים, שחורים ואדומים. צבעים נוספים הם בדרך כלל תוצאה של רכישה מקרית ופחות משתמשים בהם.

מחטים

לכאורה מחטים הם מוצר הומוגני, אך בדיקה דקדקנית מראה אחרת. ישנם מחטים בגדלים שונים, עבים יותר או דקים יותר. אין ספק שקל יותר לעבוד עם מחטים עבים יותר, כי קל יותר להשחיל לשם חוטי תפירה. מצד שני, מחט עבה עלולה לפגוע בבד דק ועדין דוגמת משי או סטן. לעומת זאת, מחט דקה מדי לא תהיה נוחה בתפירה של בגדי צמר עבים. במלים אחרות, יש להתאים את המחטים לסוג התפירה מולה אתם עומדים. כמובן גם חוטי התפירה צריכים להתאים למחט, שכן הניסיון להכניס חוט רקמה עבה לתוך מחט דקה עלול להוביל למלאכה מעצבנת ביותר.

כפתורים

מלאי גדול של כפתורים זה משהו שתמיד כדאי שיהיה לכם. אם אתם זורקים בגדים ישנים, כדאי להוריד מהם את הכפתורים, כי הם יוכלו לשמש אתכם לתיקון בגדים אחרים. כשאתם קונים סט כפתורים חדשים לצורך כלשהו, תמיד תיקחו כמה כפתורים מיותרים שישמשו אתכם במידה ואחד הכפתורים ילך לאיבוד. תיק אביזרי תפירה קטן ויעיל יעזור לכם להאריך את אורך החיים של הבגדים שלכם.
 
 
חוטי תפירה
 
 
 
אביזרי תפירה
 
 
 
ציוד תפירה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רח' העלייה 44, תל אביב
טל': 6884488 - 03 | פקס: 6876313 - 03
דוא"ל: topfv@bezeqint.net
 
שעות פתיחה:
א-ה 8.00-18.00, ו 8.00-14.00
 
 
 
 
 
סרטון תדמית
 
 
 
google+
 
 
 
facebook
 
 
 
 
מותגי מכונות תפירה